5 must have'ów wętrzarskich na wiosnę 2017!


Planujesz zakup mieszkania i remont?  Może tylko odświeżenie koloru na wiosnę? Podpowiemy Wam co obecnie jest najbardziej trendy i na co powinniście zwrócić uwagę, podczas planowanych zakupów.


Po pierwsze  intensywny i konkretny KOLOR! Trend lansowany od roku, w sezonie 2017 raczej na dobre zaprowadzi wysłużone i bezpieczne szarości do kąta. Na ich miejscu, konsekwentnie od premiery w zeszłym roku, pojawiają się odcienie głebokiego granatu i niebieskiego oraz wszystkie zabarwienia indygo.Tonacja niebieskiego przechodzi w ciemną, intensywną zieleń, głęboki morski oraz turkus. Obydwa kolory występują w wielu odcieniach i wybarwieniach. W tym sezonie łączymy odcienie przygaszone i pastelowe z bardziej soczystymi wersjami, tego samego koloru!Te z pozoru wykluczające się tonacje są teraz bardzo modne! Zieleń w odcieniu vintage, łączymy z trawiastą oraz khaki! Ten interesujący mix, to prawdziwy must have sezonu!Dla zdecydowanych oraz odważnych, poducenci od zeszłego sezonu, proponują wszystkie odcienie czerwieni i bordo oraz ciemnej, marokańskiej ochry. W nadchodzącym sezonie kolor bordo, będzie wciąż gorącym i modnym trendem. Dodatkowo pojawiły się nowe jego wersje, w odcieniach ceglastym i malinowym.Na tegorocznych, paryskich targach, wyraźnie można było zauważyć, że na prowadzenie w kolorystyce wychodzi róż! W niewielkim stopniu był zauważalny rok temu. Występował w pudrowych i pastelowych odcieniach. Wciąż jest lansowany. Wyraźnie widać, że designerzy bardzo pokochali ten kolor. Jest modny nie tylko z resztą we wnętrzach:) Jeśli chodzi o tonację, to w tym sezonie, róż występuje również w łososiowej wersji!
Kolejnym silnym i uzupełniającym kolor trendem, jest faktura. To silny i nierozłączny związek. W tym sezonie kolor i faktura, nie powinny występować osobno. Piękne, zdecydowane w kolorze sofy i fotele podkreślają delikatne w dotyku, miękkie i pluszowe materiały obiciowe. Dominują aksamity i welury. W dodatkach występują również miękkie naturalne lny oraz jedwabie. Co ciekawe najlepiej uzupełniają się, kiedy występują wszystkie jednocześnie!Po trzecie w tym sezonie zapanowała moda na duże rośliny, niekoniecznie zielone i prawdziwe! Propozycja, żeby w pomieszczeniach ustawiać wysokie rośliny w doniczkach, takie jak palmy oraz papirusy, a także wszelkie wariacje na ich temat, są kolejną odsłoną eko trendów, które od pewnego czasu niezmiennie przewijają się w propozycjach projektantów i producentów.Po czwarte miedź, mosiądz i złoto! To wciąż silny trend wnętrzarski mijającego i nadchodzącego sezonu. Występuje w meblu i oświetleniu, pojawia się również na większych elementach dekoracyjnych. Bardzo dobrze, w przypadku oświetlenia, sprawdza się w połączeniu ze szkłem.5- tym najgorętszym trendem we wnętrzach w tym sezonie jest porcelana i ceramika! Występują jako blaty stolików, dodatki oraz oświetlenie. Jako zestaw kawowy, czy zastawa są proste i raczej powściągliwe w kształcie. Wyraźnie nawiązują do stylistyki lat 70-tych. Jednak porcelanowe talerze i dekoracje mają być również ozdobą ścian w tym sezonie! Dodatkowo są wyraziste, kolorowe i poprzez multiplikację tworzą obrazy i wielobarwne mozaiki ścienne.
hihaus.com