Projektanci

Alain Barteau

Architekt i projektant z Brukseli, Alain BERTEAU rozwinął swoją działalność na kilku polach, przy użyciu tego samego podejścia w projektowaniu budynków, wnętrz, mebli i przedmiotów. Jego kreacje są proste, ale wszechstronne i intensywne. Berteau obala standardy, aby zaproponować nowe rozwiązania dostosowane do nowych zachowań. Współpracuje z firmą Tamawa, czego wynikiem jest klucz USB i dwa młynki Salt & Pepper.

Annika Frye

Annika Frye jest projektantem w niemieckim Offenbach (niedaleko Frankfurtu). Zajmuje się teorią projektowania, ale jest też praktykiem. Jej zainteresowanie koncentruje się na walorach estetycznych seryjnej produkcji, jest projektantką Harto.

Big Game

BIG GAME to studio projektowe utworzone w 2004 roku przez Augustina Scotta de Martinville (Francja), Elric'a Petit (Belgia) i Grégoire'a Jeanmonod (Swiss). Stworzyli pierwszy obiekt do kolekcji Tamawa: biała szklana kula spoczywająca na kuli tego samego rozmiaru Bakelit, lampa Ball.

Carlo Rampazzi

Carlo Rampazzi, szwajcarski architekt i projektant z Ascony. Swoją wiedzę i kwalifikacje w dziedzinie architektury i aranżacji wnętrz zdobywał w Lugano i Paryżu. Karierę zawodową rozpoczął w 1970 roku jako międzynarodowy projektant, tworząc neo-maksymalistyczny styl klasycznych mebli z nowoczesnymi akcentami.Carlo Rampazzi jest twórcą idei "Maximinimalismobili ", którą należy rozumieć jako odpowiedź na obecny nurt w projektowaniu. Ignorując obecnie dominujące idee, dąży do ponownego zjednoczenia przeszłości, teraźniejszość i przyszłości w ponadczasowym stylu.

Diogo Carvalho

Diogo Carvalho jest najważniejszym projektantem w Delightfull. Dba o to, aby projekty Delightfull'a odzwierciedlały osobowość, wnosząc pasję i dbałość o szczegóły w każde arcydzieło, które firma tworzy. Nadrzędnym celem firmy jest opracowanie unikatowych lamp, przy użyciu wysokiej jakości rzemiosła.

Edward Tadros

Wnuk założyciela ercola Luciano Ercolani, rozpoczął pracę w rodzinnej firmie w 1973 roku. Jego pasją są procesy projektowania i wytwarzania. Edward Tadros dba, aby projekty ercola kojarzyły się z wygodą, funkcjonalnością i pięknem.

Esther Patterson

Esther Patterson, założycielka Curiousa & Curiousa, projektuje oświetlenie z dmuchanego szkła i porcelany. Esther projektuje też skrojone na miarę rozwiązania dla projektantów wnętrz, architektów i osób prywatnych.

Florence Watine

W roku 2000, Florencja Watine założyła agencję projektowania wnętrz FLOW. Od samego początku, jej twórczość wykracza daleko poza projektowanie wnętrz, odkrywając potencjał przestrzeni. Oprócz swojej pracy jako projektant wnętrz, Florencja Watine często angażuje się w projektowanie mebli dla konkretnych klientów, tak było też w przypadku Harto.

Guillaume Delvigne

Urodzony we Francji w 1979 roku, Guillaume Delvigne studiował w Ecole de Design Nantes Atlantique i na Politechnice w Mediolanie. Zaczynał karierę w Mediolanie w George J. Sowden studio, jest współzałożycielem ruchu Memphis. Równolegle zaczyna projektować swoje własne obiekty, dla włoskiego wydawcy o nazwie Industreal oraz Harto.

HUBERT Verstraeten

HUBERT Verstraeten zdobył swoje doświadczenie w Pforzheim (Niemcy), a otworzył swój warsztat w Brukseli w 1999 roku. Hubert Verstraeten różni się od innych projektantów biżuterii - przyjmuje podejście Sztuki Stosowanej, aby wykorzystać techniki z produkcji seryjnej (3D, elektro-erozja, wtrysk) oraz współczesne plastiki takie jak poliwęglan i aramith. Jest założycielem firmy Tamawa, wzbogaca kolekcję swoją własną twórczością i ciągłym poszukiwaniem wschodzących talentów.

Jean Charles de Castelbajac

Jean-Charles de Castelbajac, urodzony 28 listopada 1949 w Casablance, jest projektantem mody. Jego projekty noszone były przez gwiazdy, jak np. Madonnę i modelkę Helenę Christensen. Oprócz pomysłowych kolekcji ubrań, projektant zaprojektował także zegarek inspirowany ulubionymi z dzieciństwa klockami Lego. Jean-Charles de Castelbajac tworzy również elementy wyposażenia wnętrz.

hihaus.com